Dynamo – Kopiowanie filtrów

Ustawianie filtrów w szablonie widoków i późniejsze przenoszenie ich do nowego szablonu w klasyczny sposób zajmuje dużo czasu. W tym wpisie pokażę Ci mój skrypt do kopiowania ustawień nadpisanych filtrów między szablonami widoków.

Spis treści “Dynamo – Kopiowanie filtrów”:

Działanie skryptu

Skrypt został stworzony w celu szybkiego zarządzania utworzonymi filtrami. Często w pracy w modelu spotykamy się ze żmudnymi zadaniami. Jednym z nich jest ustawianie filtrów dla poszczególnych szablonów. Gdy rozpoczynamy projekt, nie jest trudne skopiowanie jednego nadpisanego już szablonu i utworzenie na jego bazie nowego. Problem pojawia się, gdy jesteśmy już w trakcie prac i ustawione mamy wszystkie widoki. Ich zamiana jest czasochłonna i może wiązać się z niepotrzebną pracą. Dlatego chciałbym pokazać Ci swoje rozwiązanie! Skrypt taki można ustawić w taki sposób, żeby sterować można nim było z odtwarzacza dynamo.

Jako wejściowe argumenty ustawione są w nim szablony widoku bazowego (z którego pobieramy nadpisane filtry) oraz szablonu, do którego chcemy skopiować nasze ustawienia. Do wyboru nie mamy tylko szablonów rzutów, ale możemy również kopiować ustawienia innych widoków. Gdy ustawimy template-y, naciskamy przycisk odtwarzania i skrypt kopiuje nam ustawienia.

Skrypt – kopiowanie filtrów

Budowa skryptu jest prosta i składa się z podstawowych wbudowanych “kafelków”. Możemy go podzielić na trzy części. W pierwszej części zadajemy szablony, między którymi chcemy dokonać kopiowania. W kroku drugim sczytujemy ustawienia filtrów w widoku źródłowym. Ostatni krok odpowiada z kolei za nadpisanie filtrów w nowym szablonie.

DYNAMO KOPIOWANIE FILTRÓW

Podsumowanie

Poniżej zamieszczam również krótki film, w którym pokazuję praktyczne zastosowanie skryptu do kopiowania filtrów. Jeśli masz jakieś pytania lub jesteś zainteresowany rozszerzeniem funkcjonalności powyższego dynama to zapraszam do kontaktu.

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *