Bloki cad – przydatne strony

Jak ułatwić sobie pracę z blokami cad? Gdzie szukać gotowych rysunków? Usprawnij swoją pracę dzięki tym źródłom.


Cześć, w tym wpisie chcę przedstawić Ci gotowy zbiór baz zawierających bloki cad. Obiekty w cadzie to często wielka zmora podczas pracy. Potrzeba wyrysowywania skomplikowanych kształtów wydłuża czas potrzebny na skończenie projektu. Szczególnie cierpią osoby dopiero zaczynające pracę z cadem… Szczęśliwcy otrzymają część bloków cad od współpracowników, ale i tak dużą część będzie trzeba stworzyć sobie samemu. No właśnie! Tylko czy trzeba rzeczywiście poświęcać tyle czasu na tworzenie własnych bloków? Zdecydowanie nie, bo potrzebne obiekty możesz znaleźć w darmowych bazach rysunków. A jeśli dobrze radzisz sobie w cadzie to możesz udostępnić swoje bloki cad za darmo lub za opłatą.

Zestawienie stron – bloki cad

StronaFormatyPotrzebna rejestracja
Archispace3DS, GSM, LCF, DWG, RFATak
BIM Object3DS, GSM, LCF, DWG, FBX, IFC, OBJ, SKP, STLTak
BiblioCAD3DS, DWG, RVT, SKPTak
CAD DetailsDWG, RVT, SKPTak
CAD APlusDWGNie
ArchWebDWGNie
CAD Blocks.co.ukDWGNie
CADBlocksFreeDWG, DXF, 3DS, FBX, SLDPart, IPT, SKP, RFANie
DWG ModelsDWGNie
CAD Block.comDWGNie
CAD Blocks.netDWGNie
CAD CornerDWGNie
DraftspersonDWGNie
First In ArchitectureDWGNie

CADforum

CADforum – bloki cad

Pierwsza strona, która oferuje bogatą bibliotekę bloków cad dla wszystkich branż. Zarówno w wersji 2D jak i 3D. Obecnie w bazie znajduje się prawie 20 000 obiektów!

bloki cad

Archispace – bloki cad

Strona zawierająca bloki cad dla każdej branży. W przeciwieństwie do CADforum posiada przejrzystą wyszukiwarkę, która umożliwia filtrowanie wyszukiwanych bloków. Na stronie znajduje się aż 92 000 plików do pobrania!!! Warto również odnotować, że platforma prowadzona jest przez polską firmę Procad 🙂

cad bloki

BimObject – bloki cad

Ogromna baza bloków cad, która zawiera prawie 300 000 obiektów.

cad

Podsumowanie

Jak widzisz baza z blokami cad jest bardzo duża i nie musisz od razu tworzyć bloków samemu. Jeśli masz już swoją kolekcję to i tak proponuję Ci obejrzeć wspomniane strony bo można się miło zaskoczyć. Każda z platform na bieżąco jest uaktualniana. Zachęcam do korzystania i zapoznania się z innymi przydatnymi artykułami.

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *