Skrypt Dynamo Revit – rzuty

Koniecznie zapoznaj się ze skryptem dynamo, który przyspieszy Twoją pracę w programie Revit! Na końcu artykułu do pobrania gotowy skrypt.


Cześć, przedstawiam Ci skrypt dynamo revit – rzuty! Pewnie masz tak jak ja kiedyś, że na początku każdego procesu projektowania w Revicie musisz spędzić kilka godzin na ustawianiu modelu. Monotonnym tworzenia widoków, ustawiania poziomów itp. W tym wpisie podzielę się z Tobą swoim skryptem dynamo, który pozwala w kilka minut przenieść poziomy z modelu podlinkowanego do Twojego oraz od razu ustawić Twoje szablony widoków. Dzięki temu optymalizujesz żmudny proces przygotowania pliku do pracy.

Praca

Korzystanie ze skryptu

Link do skryptu znajduje się na samym końcu artykułu. Jednak zanim go pobierzesz, zapoznaj się z jego konstrukcją. Tak żebyś wiedział/wiedziała co i gdzie poprawnie ustawić 😉  Działanie skryptu można podzielić na trzy etapy.

Etap pierwszy – skrypt dynamo revit

Skrypt importuje poziomy z podlinkowanego modelu. Pod każdym z bloków kryje się skrypt, który przetwarza informacje zawarte w Twoim projekcie. Dzięki filtrowi kategorii wybieramy tylko poziomy z podlinkowanego modelu, a nie cały model.

Dynamo skrypt

Etap drugi – skrypt dynamo revit

Skrypt dynamo pobrał wszystkie poziomy. Jednak nas branżystów nie interesuje każdy poziom. Dlatego ja w swoim skrypcie wybieram poziomy po słowie kluczu.

Dynamo skrypt rzuty

Etap trzeci – skrypt dynamo revit

W tym etapie skrypt dynamo ustawia Twój szablon widoku dla przefiltrowanych poziomów. Dzięki czemu nie musisz robić tego ręcznie.

Dynamo Revit

Podsumowanie

Taki skrypt nadaje się w pełni do zastosowania we wszystkich projektach. Wystarczy załadować go do dynama. Ustawić parametry wyszukiwania i można działać. Oczywiście skrypt można rozwijać pod konkretne potrzeby. Mój rozbudowany skrypt, dzięki któremu oszczędzam do 70% czasu na ustawianie modelu wygląda następująco:

Dynamo skrypt nauka

Jeśli masz pytania do skryptu lub coś Ci nie działa… Napisz komentarz lub wyślij do mnie wiadomość na maila 🙂 We wtorek na blogu pojawi się wpis dotyczący samego dynama. Jeśli jesteś zainteresowany to koniecznie zapisz się do newslettera, żeby tego nie przegapić!

Darmowy skrypt Dynamo

Darmowy skrypt dynamo revit – rzuty

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 86

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *