Edytowanie plików pdf – PDF24

Znowu skończył Ci się limit darmowego połączenia plików PDF? A może znowu musisz drukować pojedyncze strony w PDF, żeby uzyskać tylko to co Cię interesuje? Koniecznie sprawdź ten program!


Cześć, na pewno w swojej pracy często musiałeś/łaś wyszukiwać coś ręcznie w zeskanowanych dokumentach albo męczyłeś/łaś się ze sklejaniem w jeden plik kilku PDFów(na zewnętrznych stronach z ograniczeniem ilości operacji). Pokażę Ci jak raz na zawsze za pomocą prostego darmowego narzędzia ułatwić sobie pracę z plikami pdf.

Przedstawiam Ci program PDF24. Link do strony z instalatorem zamieszczam na końcu wpisu. Tymczasem przejdźmy do prezentacji możliwości programu. Po włączeniu wita nas owieczka (logo programu) i uderza mnogość opcji. Nie chcę opisywać każdej z nich (jednak zachęcam do sprawdzenia wszystkich opcji), a jedynie skupię się na tych z których korzysta się najczęściej.

Łączenie PDF [A]

Opcja łączenia PDFów. Nie trzeba wysyłać ich na zewnętrzne strony i ryzykować, że ktoś wejdzie w posiadanie Twoich plików. Prosta obsługa, przeciągasz pliki jakie chcesz połączyć i klikasz połącz.

Dzielenie PDF [B]

Dzielenie PDF. Działa na podobnej zasadzie. Przeciągasz plik, wybierasz gdzie tniesz plik i klikasz podziel.

Wyodrębnianie PDF [C]

Wyodrębnianie przyda Ci się przy wyciąganiu kart technicznych i materiałowych. Nie trzeba już sprawdzać jaki to numer strony i drukować ich z PDF, a wystarczy przeciągnąć plik, wybrać to co Cię interesuje. Program sam wyodrębni Ci wybrane strony. Koniec z monotonnym drukowaniem poszczególnych stron z PDFów!!!

OCR

Zdecydowanie najlepsza opcja programu. Nie ma innego darmowego oprogramowania, które w takiej jakości umożliwia wykonywanie OCR (rozpoznawania znaków). Jak to działa? Masz zeskanowane w PDF pliki tekstu np. jakiegoś dokumentu. Program umożliwia rozpoznawanie liter dzięki czemu będziesz mógł/mogła korzystać z wyszukiwania słów.

Wgrywam plik zeskanowanego dokumentu w pdf.

Wybierasz język dokumentu, czułość wyszukiwania (DPI), przedrostek pliku i folder docelowy i klikasz rozpocznij. W zależności od wielkości pliku program działa do kilkunastu minut. Po skończonym procesie pojawia się Twój przerobiony plik. Efekt jest następujący.

Cały tekst jest rozpoznany i można w nim swobodnie szukać określonych fraz.

Optymalizacja PDF

Miałeś/łaś tak, że dostajesz jakiegoś PDF i praca na nim to istny koszmar? Jedno przesunięcie zajmuje kilka minut? Ta opcja pomoże Ci rozwiązać to raz na zawsze. Domyślnie opcja służy do optymalizacji plików na potrzeby stron internetowych, ale dzięki wyłączaniu zbędnych opcji oraz optymalizacji PDF znacznie ułatwia przeglądanie. Działanie tak jak przy reszcie opcji. Przeciągasz plik i klikasz optymalizuj.

Instalacja i obsługa

Plik instalacyjny możesz pobrać z poniższej strony:

Link do strony z aplikacją

Jeśli masz jakieś pytania lub problem z instalacją zapraszam do sekcji komentarzy, albo bezpośredniego do kontaktu ze mną 🙂

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 86

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *