PYLAB – Revit nakładka sanitarna

20 luty 2022

,

W tym wpisie opisuję w jaki sposób pobrać moją nakładkę do programu Revit przy użyciu rozszerzenia PyRevit. W przypadku jakichkolwiek problemów z działaniem programu proszę o kontakt. Z chęcią pomogę.

Pobranie i instalacja PyRevit

Jeśli nie masz jeszcze pobranego PyRevita, którego funkcję opisuję w tym artykule to niezbędna będzie jego instalacja. Przez ten proces najlepiej przeprowadzi Cię sam twórca aplikacji Ehsan Iran-Nejad:

Instalacja mojej nakładki PYLAB – revit nakładka sanitarna

W pierwszej kolejności musisz pobrać najaktualniejszą wersję programu jaką znajdziesz pod tym linkiem. Następnie po prawej stronie w zakładce “Releases” znajduje się najbardziej aktualna wersja programu.

revit nakładka

Po kliknięciu w obecną wersję v0.1 otworzy się okno, w którym będzie można pobrać pełną wersję nakładki. Cały plik można pobrać w paczce Zip. Następnie plik należy rozpakować w utworzonym do tego folderze (dla leniwych najlepszy będzie pulpit 😉 )

revit nakładka sanitarna

Jeśli wszystko przebiegło do tej pory bez błędów, to pozostaje ostatni krok. Otwieramy Revita, przechodzimy do zakładki PyRevit i wybieramy jego ustawienia. W ustawieniach dodajemy folder z nakładką PYLAB za pomocą “Add folder” [1]. Przykładowa ścieżka widoczna jest u mnie w punkcie [2]. Gdy pomyślnie dodamy folder z nakładką zapisujemy ustawienia przyciskiem “Save settings and reload” [3]. Miłego korzystania!

pyrevit ustawienia

Kilka słów na koniec

Jeśli masz jakiekolwiek pomysły na usprawnienia, nowe funkcje czy chcesz dołączyć do projektu to zapraszam do kontaktu! Proszę również o zgłaszanie wszelkich błędów. Nakładka była testowana na wersjach Revit 2021 oraz 2022, ale innego rodzaju rodziny, albo nowsza wersja programu mogą powodować konflikty.

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *