Revit addons – ProSheets

,

Chcesz skrócić czas generowania rysunków w Revicie? Dzięki temu rozszerzeniu przyspieszysz cały proces o nawet 80%!!! Ty wybierasz, a program generuje i rozdziela pliki do folderów za Ciebie.


Cześć, w tym cyklu pokażę Ci przydatne darmowe narzędzia do ułatwiania pracy w programie Revit. Jeśli generowanie rysunków z Revita zajmuje Ci dużo czasu to zdecydowanie zapraszam Cię do dalszej lektury.

Na pierwszy ogień idzie genialne rozszerzenie, które zaoszczędzi Ci 80% czasu na generowanie wydruków. Polecam je każdemu. Aplikacja nazywa się ProSheets i służy do generowania wszelkiego rodzaju rysunków z modelu Revitowego. Opiera się on na świetnym darmowym programie do obsługi PDF. Jest to program PDF24, o którym piszę w tym wątku.  Jego główną zaletą jest to, że za pomocą kilku kliknięć możemy jednocześnie wygenerować rzuty PDF, DWG DWFx itd. A do tego program rozdzieli nam pliki do określonych folderów!!! Koniec z godzinami klikania!!!

DiRoots Revit Addons
Źródło: https://diroots.com/revit-plugins/revit-to-pdf-dwg-dgn-dwf-nwc-ifc-and-images-with-prosheets/
DiRoots ProSheets Revit Addons

Aby skorzystać z programu należy go wpierw pobrać ze strony DiRoots lub na stronie Autodesk Revit Addons. Cały proces jest prosty i intuicyjny. Tutaj już można zwrócić uwagę na referencje oprogramowania. Ocena użytkowników mówi sama za siebie 😉 Gdy już zainstalujemy rozszerzenie na pasku w programie revit pokaże nam się zakładka DiRoots. Tam będą mieściły się również inne ich aplikacje. Jeśli chcesz je poznać, zasubskrybuj kanał, żeby być na bieżąco!

Instrukcja obsługi programu

1. Wybór rysunków do wygenerowania

W oknie pojawia nam się możliwość zaznaczenia rysunków albo rzutów jakie chcemy wygenerować. Zasada jest bardzo prosta. Wybieramy rysunki i przechodzimy dalej za pomocą przycisku “next”.

DiRoots ProSheets

2. Określenie jakie formaty chcemy uzyskać

W tym oknie zaznaczamy jakie formaty chcemy wygenerować. Do wyboru jest długa lista najważniejszych rodzajów plików łącznie z ifc! Przed przejściem dalej należy skonfigurować ustawienia wydruków. Moje przykładowe ustawienia dla formatu PDF znajdują się poniżej. Najważniejsze jest ustawienie odpowiedniej skali wydruku (Zoom 100%) oraz Hide Line Views na “Vector Processing”

Revit Addons

3. Generowanie rysunków

Po wciśnięciu przycisku next przechodzimy do ostatniego kroku. Generowania rysunków. W oknie należy odpowiednio ustawić opcje wydruku. Preferuje podział plików na foldery z konkretnymi rozszerzeniami dlatego wybieram “Save and split files by file format”. W największym oknie znajduje się lista wszystkich generowanych rysunków o określonych formatach. W tym momencie możemy jeszcze wprowadzić korekty rozmiarów plików i zweryfikować czy mamy na liście wszystkie rysunki. Jeśli tak wybieramy opcję “Create”. Program rozpocznie generowanie.

Addons

Podsumowanie

DiRoots ProSheets Revit Addons

Gdy program zakończy proces, pliki znajdować się będą w wybranym przez nas folderze. Jeśli przy jakimś rysunku ProSheets Revit Addons napotka problem wyświetli nam stosowny komunikat. W tych trzech krokach otrzymujesz wszystkie rysunki za pomocą kilku kliknięć. W moim przypadku przyspiesza to proces o 80% czasu! Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę koniecznie wypróbuj to darmowe narzędzie. Film pokazujący jak korzystać z tego rozszerzenia znajduje się pod tym linkiem.

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 86

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *