Rok 2023 u Produktywnego Projektanta

Cześć, jak co roku dzielę się z Wami minionym rokiem. Ten wpis jest bardziej prywatny niż inne bo podsumowuję to jak udało mi się wywiązać ze swoich założeń i co chciałbym zmienić.

Spis treści:

Produktywny projektant

Blog – statystyki

Cześć, ten wpis będzie mniej techniczny. Chciałbym napisać małe podsumowanie drugiego roku mojego bloga, jak i tego co udało mi się zrobić poza nim. Zacznę może od samego bloga.

Względem roku 2023 wyświetlenia bloga spadły. Trudno żeby było inaczej bo od połowy roku ograniczyłem publikowanie (ba przestałem cokolwiek publikować). Było to dla mnie ciężkie ponieważ na początku roku postanowiłem publikować regularnie. Nie mam jednak do siebie pretensji bo zajmowałem się w tym czasie dwoma dużymi projektami, które przyniosły mi wiele satysfakcji.

Najbardziej czytanymi artykułami, poza oczywiście stroną główną:

  1. Revit – rozszerzenie pyRevit
  2. Uprawnienia sanitarne budowlane
  3. Dynamo – locating elements in spaces
Zdjęcie 3. Najpopularniejsze posty

Cieszę się, że pyRevit (wpis numer 1) jest coraz częściej wyszukiwany. Oznacza to, że poziom wykorzystywania narzędzi IT podczas pracy zwiększa się w naszej branży.

Co chciałbym poprawić na blogu?

Niestety nie udało mi się zwiększyć poziomu powrotów do bloga. Głównie z powodu małej ilości wpisów. Może w tym roku będzie lepiej. Nie chcę niestety wiele obiecywać ze względu na istniejące projekty i kilka nowych, które chciałbym zrealizować.

blog-aktywność
Zdjęcie 4. Stopień powrotów użytkowników na portal

Na tym zakończę moje dywagacje tematu blogowego, bo zbytnie wchodzenie w szczegóły niepotrzebnie wydłuży artykuł. Jeśli jesteś ciekaw jak wyglądają moje wyniki w bardziej szczegółowym spojrzeniu, to zapraszam do kontaktu. A może sam myślisz o blogu i masz pytania? Pisz śmiało.

Blog, a co poza nim?

AECVision

Jest to pierwszy projekt jaki zrealizowałem w tym roku (i moje małe marzenie). Chciałem stworzyć narzędzie jakie umożliwi rozpoznawanie elementów na dokumentacji technicznej. Dlaczego? Bo dzięki takiemu modelowi rozpoznawania obrazu można tworzyć narzędzia, które realizować będą wiele nudnych czynności za nas. Między innymi przenoszenie płaskiej dokumentacji w skanach PDF do modelu 3D. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy udało mi się to i szczegóły możecie przeczytać na stronie mojego GitHuba. Poniżej możecie zobaczyć jak model daje sobie radę w praktyce.

Kurs Revit MEP od zera do BIM modelera

Drugi projekt jaki zawsze chciałem stworzyć to kurs Revit MEP gdzie znalazłyby się cała wiedza jaką nabyłem przez te wszystkie lata pracy. Chciałem stworzyć kurs inny niż te obecne na rynku (które są bardzo drogie, a wiedza w nich zawarta odbiega od prawdziwych realiów projektowania), zrobiony przez praktyka i z pokazaniem mankamentów programu. Ponownie na kilka miesięcy praca pochłonęły mnie w całości (dlatego do końca roku nic nie pojawiało się na blogu). Dosłownie tydzień temu Udemy zaakceptowało mój kurs i oficjalnie mogę pochwalić się tym dziełem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursie to odwiedź mój wpis na ten temat. Kupując kurs klikając na poniższe zdjęcie otrzymasz zniżkę i zapłacisz za niego tylko 79,99zł, zamiast 219,99zł.

Ekstra darmowy kurs

Przy okazji robienia płatnego kursu postanowiłem również nagrać darmowy kurs, który w trzy godziny ma przekazać Ci podstawy obsługi programu. Więcej dowiesz się o nim w moim wpisie Darmowy kurs Revit

Kilka słów na koniec

Dziękuję wszystkim dobrym ludziom jacy mnie otaczają i codziennie sprawiają, że dzień staje się lepszy. Dziękuję rodzinie, która cały czas wpiera mnie w tym co robię i czyta wszystkie posty mimo tego, że piszę tam często jakieś niezrozumiałe szlaczki (być może połowa wyświetleń to właśnie oni 😋). Szczególne podziękowania ślę Rodzicom, mojej narzeczonej Martynie i Dziadkowi. Zawsze mogę liczyć na ich wsparcie oraz zainteresowanie. Trudno byłoby nie wspomnieć też o moich znajomych z pracy i poza. Nieraz słyszę jakieś żarciki (chociażby z mojego flegmatycznego głosu na filmach), ale w gruncie rzeczy wspierają, a nawet inspirują do nowych wpisów.

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 90

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *