Rozszerzenia ułatwiające życie

Chciałbyś ułatwić sobie pracę w sieci? A może szukasz dobrego systemu przechowywania ważnych dokumentów i organizacji swojego czasu? Koniecznie zapoznaj się z tymi rozszerzeniami do popularnych przeglądarek!


Cześć, w dzisiejszym wpisie pokażę Ci kilka rozszerzeń przeglądarki oraz google, które pozwolą Ci wygodniej korzystać z przeglądarki i narzędzi, jakie ona oferuje. Zamieszczone poniżej rozszerzenia są darmowe, ale oferują bardzo dużą funkcjonalność w codziennych obowiązkach.

work

AdBlock – rozszerzenia

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich korzystających z internetu. Pozwala pozbyć się tony reklam, atakujących nas na każdej stronie internetowej. Poniżej zamieszczam linki do najpopularniejszych rozszerzeń z podziałem na przeglądarki:

Chrome

Firefox

Opera

Jak wygląda strona przed i po włączeniu adblocka?

rozszerzenia adblock

Tłumacz strony internetowej – rozszerzenia

Bardzo często przy szukaniu przeróżnych informacji nie udaje się wyszukać wszystkiego za pośrednictwem polskojęzycznych źródeł. Jednocześnie nawet dla biegłych w języku angielskim (lub innym!) czytanie stron po angielsku jest czymś angażującym i po dłuższej pracy czujemy się obciążeni analizowaniem tekstu. Na szczęście w tego typu problemach przychodzi nam na ratunek tłumacz stron internetowych. Działa on na zasadzie tłumacza googla i umożliwia bez przeskakiwania między oknami(źródło-tłumacz google) przetłumaczyć całą witrynę. Rozwiązanie dostępne jest na przeglądarki:

Chrome

Firefox

Opera

Jak przykładowo tłumaczy rozszerzenie?

tłumacz rozszerzenia

Toggl – rozszerzenia

Jest to program do śledzenia czasu. Oczywiście nie śledzi on nas kiedy tego nie chcemy! Jednak dzięki rozszerzeniu możemy sprawdzić ile czasu zajmują nam pewne działania w sieci (albo czas jaki poświęcamy na danej stronie). To narzędzie potrafi dobrze zmotywować do ograniczenia korzystania z niektórych stron internetowych.

Chrome

Firefox

Dysk google

Jedno z najważniejszych rozszerzeń z jakich korzystam. Darmowy dysk google oferuje aż 15 GB pamięci i dzięki rozwiązaniu chmurowemu możesz mieć do niego dostęp z każdego urządzenia cyfrowego. Możesz przechowywać tam przydatne dokumenty, filmy oraz udostępniać za jego pomocą pliki innym użytkownikom. Ominiesz w ten sposób problemy z ograniczonym transferem w wiadomościach email. Poniżej zrzut ekranu z prywatnego dysku jaki używam do pisania bloga. Warto zauważyć, że możesz utworzyć kilka kont odpowiadającym pracy, prywatnym projektom itd. dzięki temu będziesz miał więcej dostępnej pamięci, zachowując przy tym porządek.

Google dysk rozszerzenia

Kalendarz google

Najbardziej niedoceniane rozszerzenie jakie oferuje google… Kalendarz googla można zsynchronizować z wieloma aplikacjami do planowania. Ustawiać i programować wydarzenia w celu lepszej kontroli nad własnym planem zajęć. Dodatkowo po udostępnieniu kalendarza rodzinie i współpracownikom może wspólnie planować spotkania. Jest to główna zaleta względem papierowych odpowiedników (te też nie poinformują Cię o nadchodzącym wydarzeniu 😛 ). Nie należy jednak zapominać o najważniejszym. Dzięki trzymaniu kalendarza w chmurze mamy do niego dostęp z każdego urządzenia. Nieraz pewnie zdarzyło Ci się zapomnieć kalendarza, ale telefonu już nie?! W tym przypadku wystarczy, że wyświetlisz go na telefonie 🙂

Google kalendarz rozszerzenia

Podsumowanie

Narzędzia, które Ci przedstawiłem z pewnością ułatwią codzienną pracę. Adblock zmniejszy rozproszenie reklamami, które są coraz bardziej natarczywe, a tłumacz stron ułatwi przeglądanie treści w obcym języku. Gorąco zachęcam również do skorzystania z oferty rozszerzeń googla. Już niejednokrotnie te darmowe narzędzia uratowały mnie przed zapomnieniem o czyichś urodzinach 😮 Jeśli masz problem z jakim rozszerzeniem lub masz pytania do treści wpisu to zapraszam do kontaktu!

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 66

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *