Skróty klawiszowe Autocad

W tym wpisie znajdziesz gotowy do druku arkusz ze wszystkimi niezbędnymi skrótami klawiszowymi Autocad. Od praktyka dla praktyka!


Cześć, w tym krótkim wpisie chciałbym przedstawić ci moje skróty klawiszowe Autocad. Używam ich zawsze w swojej pracy, bo dzięki nim szybciej rysuję i obsługuję autocada. Jeśli ty też chcesz ułatwić sobie pracę, koniecznie sprawdź co dla ciebie przygotowałem! Na samym końcu artykułu znajdują się linki do pobrania całej planszy w formacie pdf lub jako arkusz googla!

Skróty klawiszowe autocad

“Rysowanie” – skróty klawiszowe Autocad

Powyżej na zdjęciu przedstawione są wszystkie opcje jakie tu zamieściłem. To skróty klawiszowe jakie pomagają przy rysowaniu podczas pracy.

“Edytowanie”

W tej grupie jest najwięcej skrótów, ponieważ lwią częścią codziennej pracy w autocad jest edytowanie rysunków. Znajdziesz tu proste podstawowe polecenia, jak “kopiuj” kończąc na tworzeniu “szyku”. Ze względu na ilość skrótów poniżej na zrzucie ekranu zamieszczam tylko fragment. Po więcej zajrzyj koniecznie w materiały, które załączam na końcu wpisu.

skróty autocad

“Tworzenie bloków”

W tej sekcji znajdziesz polecenia przydające się w pracy z blokami.

skróty klawiszowe

“Tworzenie warstw”

Bardzo ważna grupa, w której znajdziesz wszystkie polecenia pomagające zarządzać warstwami w rysunku.

skróty autocad

“Wymiary” – skróty klawiszowe Autocad

Tworzenie wymiarów w autocadzie jest jedną ze szczególnie czasochłonnych i monotonnych rzeczy, nad którymi możesz pracować… Jeśli chcesz to sobie ułatwić polecam tą zakładkę w skrótach.

autocad skróty klawiszowe

“Przydatne polecenia” – skróty klawiszowe Autocad

W tej zakładce znajdziesz wiele skrótów prowadzących do przydatnych opcji. O niektórych z nich, jak na przykład “SHEETSET” będę pisał w osobnym artykule. Więc jeśli nie chcesz tego ominąć? Zapisz się do newslettera! Poniżej zamieszczam tylko fragment tabeli 🙂

Skróty klawiszowe

“Inne skróty”

Ta grupa zawiera skróty klawiszowe autocad, jakich nie wpisujesz w konsoli programu, ale poprzez kombinacje klawiszy. Umożliwiają one przede wszystkim szybsze poruszanie się w opcjach programu. Poniżej fragment tabeli.

Shortcuts

Podsumowanie

Zachęcam cię do pobrania i korzystania z utworzonych przeze mnie arkuszy ze skrótami klawiszowymi do autocada. Poniżej zamieszczam je w dwóch formach. Gotowe do wydruku w PDF (wydrukowane przy użyciu PDF24) oraz w udostępnionym arkuszu google.

PDF skróty Autocad

Arkusz google skróty Autocad

Sprawdź również:

Paweł Kińczyk
Paweł Kińczyk
Artykuły: 83

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *